W życiu różnie się układa, czasem kłopoty pojawiają się zupełnie nieoczekiwanie. Bardzo często problemy pojawiają się w długotrwałych związkach małżeńskich. Przebywanie ze sobą non stop, może prowadzić do licznych niesnasek i powodować rozdrażnienie.
Większość małżeństw potrafi sobie z tym radzić, małżonkowie wyszukują sobie różne pasje i zainteresowania, spotykają się ze znajomymi, pracują zawodowo. Takie związki dobrze sobie radzą, nawet będąc ze sobą długie lata. Ale zdarzają się i sytuacje, gdy małżonkowie nie potrafią i nie chcą już ze sobą być. Wtedy jedynym rozsądnym rozwiązaniem w tej sytuacji, jest rozwód.
Reprezentant w sądzie
Rozwód to złożony proces, który czasem trwa wiele miesięcy. Jeśli małżeństwo nie doczekało się potomstwa w trakcie trwania ich związku, wtedy proces rozwodowy jest trochę krótszy. Dużo bardziej złożony jest, gdy małżonkowie mają dzieci. Wtedy trzeba postanowić z kim dzieci zostaną po rozwodzie, jakie prawo do widzeń z dziećmi będzie miał drugi współmałżonek. Ile osoba, która nie będzie wychowywała dzieci, będzie musiała płacić alimentów na utrzymanie dzieci. To bardzo ważne kwestie, od których zależy przyszłość dzieci i ich rodziców.
Aby mieć pewność, że rozwód przebiegnie sprawnie a jego skutki będą korzystne dla danej strony, konieczne jest wynajęcie dobrego adwokata. Adwokat to osoba uprawniona do reprezentowania swojego klienta w sądzie. Celem każdego adwokata, jest wygranie sprawy swojego klienta w sądzie z jak najlepszym dla niego zyskiem.
Jaki powinien być dobry adwokat?
Dobrych adwokatów jest bardzo dużo, kogo więc wybrać, by wybór był na pewno trafiony? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na renomę danego adwokata. Jeśli osoba ta jest bardzo znana w branży prawniczej, ma za sobą wiele wygranych spraw z korzyścią dla swojego klienta, jest osobą wysoką cenioną, to taki wybór na pewno będzie odpowiedni. Dobry adwokat powinien być osobą uczciwą, dyskretną, kompetentną, empatyczną, wytrwałą, upartą i konsekwentną. Bardzo ważne jest także odpowiednie wykształcenie adwokata, osoba ta powinna nieustannie się doszkalać w kwestii przepisów prawa.
Niezwykle ważne jest także doświadczenie zawodowe. Liczą się zarówno praktyki zawodowe, staże w znanych kancelariach adwokackich a także praca na własny rachunek. Czy adwokat ma większe doświadczenie, tym lepiej sobie radzi na sali sądowej. Taki reprezentant daje pewność, że sprawa rozwodowa rozstrzygnie się na korzyść klienta.
Cennik usług adwokackich
Dla każdego klienta kancelarii adwokackiej, niezwykle ważną kwestią jest także cennik usług adwokackich. Wiele osób już przy pierwszej wizycie w kancelarii adwokackiej, zadaje pytanie ile kosztuje adwokat? Na pytanie to nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Cena za daną usługę adwokacką, zależy od wielu różnych kwestii.
Przede wszystkim pod uwagę bierze się rodzaj świadczonych usług. Jeśli chodzi o sprawy rozwodowe, to wiele zależy od tego, czy adwokat ma tylko reprezentować klienta w sądzie, czy ma też zająć się wszelkimi formalnościami z tym związanymi. Ceny za usługi związane z rozwodem, wahają się na przełomie 1500zł – 6000zł. Wszystko zależy od złożoności sprawy rozwodowej. Jest to oczywiście koszt wynajęcia adwokata. Do tego trzeba jeszcze doliczyć inne koszty związane z rozwodem.
Koszty około rozwodowe
Rozwód jest dosyć kosztowną sprawą, trzeba o tym pamiętać, zanim złoży się pozew rozwodowy. Do kosztów związanych z wynajęciem adwokata, należy doliczyć opłaty sądowe, które zwykle wahają się w granicach 600zł. Jeśli ma się dzieci, wtedy dochodzą koszty kuratora rodzinnego (około 100zł), koszty mediacji, jeśli takie będą miały miejsce ( około 500zł), opłata za opinię OZSS, która jest konieczna w przypadku małych dzieci w rodzinie (1000zł) a także dodatkowe koszty związane z alimentami, które są ustalane indywidualnie.
Jak widać rozwód może kosztować nie mało, ale jeśli nie ma się innego wyboru, uczucie w małżeństwie całkowicie wygasło, wówczas warto do takiego rozwodu w odpowiedni sposób się przygotować.