Wiele osób pewnie zastanawia się, jak znaleźć ofertę zakupu pieska rasy boo. Można je znaleźć na popularnych portalach ogłoszeniowych, jednak dużo prościej będzie, jeśli poszukamy ofert sprzedaży szpica miniaturowego pomeraniana. Tak właśnie nazywa się ta popularna rasa. Jego popularność wzięła się z profilu na Facebooku, na którym jedna z mieszkanek San Francisco dokumentuje życie swojego pieska o takim właśnie imieniu. Urodził się on w marcu 2006 roku i jest znany na całym świecie. Jego profil polubiło ponad 16 milionów ludzi. Wiele znanych osób chciałoby osiągnąć taki wynik. Jego sława rosła w ekspresowym tempie. Zostały wydane nawet o nim książki, które napisała właścicielka pod pseudonimem J. H. Lee. Przed zakupem warto dowiedzieć się, jakie cechy posiada szpic miniaturowy i czy będzie dla nas odpowiednim towarzyszem.

Szpice miniaturowe mają bardzo żywy temperament. Bardzo chętnie się bawią i są przywiązane do właścicieli. Trzeba zauważyć, że jak większość psów, nawet jeśli w domu jest więcej osób zazwyczaj wybierają jedną której są najbardziej posłuszne. Pies ten nie lubi zostawać sam w domu, dlatego nie nadaje się dla osób, które pracują po 8 godzin i nie ma ich w domu przez większą część dnia. W pierwszym kontakcie psy te są zazwyczaj nieufne i potrzebują czasu, aby oswoić się i nawiązać kontakt z osobami, które widzą po raz pierwszy. Są również bardzo czujne. Niewielka waga nie pozwoli raczej pełnić im roli psa obronnego, ale możemy być pewni, że jeśli zauważą coś podejrzanego to będą głośno szczekać, aby zwrócić uwagę właściciela. Może to być kłopotliwe jeśli mieszkamy w bloku. Psy te należą do bardzo odważnych i nie mają problemu ze zwracaniem uwagi na większe psy. Potrafią bardzo dzielnie na nie szczekać. Pomeranian będzie dobrym wyborem dla dzieci, możliwe że jednak nie dla tych zupełnie najmniejszych ze względu na swoją drobną budowę. Maluchy mogą mu przez przypadek zrobić krzywdę.

Szpic jak już wcześniej wspomniano bardzo lubi towarzystwo. Chętnie również nauczy się komend, jeśli poświęcimy mu czas. Lubią być w centrum uwagi, dlatego jeśli już czegoś się nauczą chętnie będą to prezentować. Warto szkolenie zacząć już od szczeniaka. Wtedy najprościej nauczyć psa wielu rzeczy, ponieważ nie ma on wyrobionych żadnych nawyków. Są to bardzo inteligentne psy i mogą wykorzystać niekonsekwencję opiekuna, jeśli ten nie przyłoży się odpowiednio do jego szkolenia. Potrafią posunąć się do bycia agresywnym, aby osiągnąć cel dlatego warto od małego uczyć je, że za dobre zachowania są nagradzane, a kary stosować w jak najmniejszym stopniu.

Szpice miniaturowe rzadko chorują. Należy uważać żeby nie zeskakiwały z wysokich mebli w domu, ponieważ może doprowadzić to do uszkodzenia ich kończyn. Jest to jednak przypadłość większości małych ras psów. Odpowiednie odżywianie psa pozwoli na uniknięcie chorób serca. Po 6 roku życia należy zwrócić uwagę czy pieskowi nie zapada się tchawica. Warto stosować szelki, a nie obrożę w celu ochrony zwierzęcia. Dobrej jakości karma pozwoli na uniknięcie problemów z nadwagą. Niektóre psy potrafią być wybredne, jednak ze względu na małe rozmiary ich żywienie nie powinno być kosztowne. Psy mogą jeść zarówno karmy suche, mokre, jak i jedzenie przygotowane przez nas samych.
Dla osób które zastanawiają się ile kosztuje pies boo spieszymy z odpowiedzią. Rasowe hodowle sprzedają te psy w cenie około 3000 zł. Okazy wystawowe potrafią osiągnąć kilka razy wyższe ceny. Na portalach ogłoszeniowych można znaleźć oferty od osób prywatnych za nawet 500 zł. Psy takie nie będą miały rodowodu, a sprzedaż ich przez osoby prywatne w świetle polskiego prawa jest nielegalna.

Jak widać szpic miniaturowy jest wymagającą rasą i należy dokładnie zastanowić się przed jego zakupem. Dodatkowo należy przypomnieć, że polskie prawo dokładnie reguluje sprzedaż psów. Handel mogą prowadzić jedynie zarejestrowane osoby. a ich sprzedaż musi nastąpić w miejscu hodowli lub chowu. Ma to na celu zapobiec masowemu rozmnażaniu zwierząt w celach zarobkowych bez osób o odpowiedniej wiedzy i warunków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here