W odchudzaniu ważne jest połączenie aktywności fizycznej z odpowiednią dietą. Tylko tak osiągniemy wymarzoną sylwetkę. Stosując samą dietę możemy schudnąć, jednak nasze ciało bez ćwiczeń nie będzie dobrze wyglądać. Dzięki treningowi rozbudujemy mięśnie, które poprawią ogólny wygląd ciała i ułatwią nam wykonywanie codziennych czynności.

Na początku powinniśmy zmienić dietę. Nie ma sensu ćwiczyć, jeśli po treningu zjemy pizzę i popijemy ją słodkim napojem. Żeby to spalić, musielibyśmy biegać przez około dwie godziny, a nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlatego jeśli chcemy schudnąć musimy wyeliminować z diety fast foody, słodycze i słodkie napoje. Oczywiście nic się nie stanie, jeśli raz czy dwa w tygodniu zjemy coś niezdrowego, ale musimy to wliczyć w nasz dzienny bilans kaloryczny. Jest to ilość kalorii, jakiej potrzebuje nasz organizm do wykonywania codziennych czynności.

Możemy to obliczyć z pomocą internetu, gdzie są dostępne gotowe kalkulatory. Dzięki temu otrzymamy tak zwane zero kaloryczne, czyli jeśli zjemy tyle kalorii w ciągu dnia to waga zostanie w miejscu. Żeby schudnąć musimy odjąć od tego 500 kcal, co pozwoli nam w bezpieczny sposób zrzucić nawet 2 kilogramy w miesiąc. Jeśli zdecydujemy się na dodatkową aktywność fizyczną to możemy nawet podwoić ilość zgubionych kilogramów.

Jednak w trakcie naszej przygody ze zdrowym trybem życia powinniśmy raczej unikać ważenia się. Początkowo możemy sporo schudnąć, jednak będzie to nadmiar wody, który wydalimy z organizmu. Waga może się nie zmieniać, ponieważ spalony tłuszcz zastąpimy mięśniami dzięki wprowadzonym treningom.

ile biegać żeby schudnąć

W diecie powinny znaleźć się warzywa i owoce

Zawierają one dużo błonnika, przez co powodują uczucie sytości. Posiłki powinniśmy jeść regularnie, a ich ilość dostosujmy indywidualnie. Ważne jest to, żeby spożywać odpowiednią ilość kalorii. Podczas ćwiczeń na deficycie kalorycznym ważna jest odpowiednia ilość białka. Powinniśmy spożywać około 2 gramy białka na kilogram docelowej masy ciała. Przykładowo jeśli ze 100 kilogramów chcemy zejść do 80, to musimy jeść 160 gramów białka codziennie.

Dzięki temu zapobiegniemy utracie mięśni podczas odchudzania. Białko dostarczymy do organizmu jedząc chude mięsa, ryby, owoce morza, warzywa strączkowe, mleko i przetwory mleczne. Resztę kalorii powinny stanowić węglowodany i łuszcze. Tych pierwszych powinniśmy spożywać więcej, a ich źródła to pełnoziarniste produkty, warzywa i owoce. Jako źródło zdrowych tłuszczy wybierajmy olej kokosowy lub oliwę z oliwek do smażenia potraw. Dodatkowo orzechy, awokado i ryby dostarczą zdrowych tłuszczy potrzebnych naszemu organizmowi. W każdym posiłku powinny się znaleźć wszystkie makroskładniki.

Do diety warto dołożyć 3-4 treningi w tygodniu. Mogą to być treningi siłowe lub trening wytrzymałościowy. Z tego drugiego popularnym sportem, który wielu z nas wybiera by schudnąć jest bieganie. Przynosi ono wiele korzyści dla organizmu. Pomaga nam się wyciszyć, uspokaja organizm i może pomóc z walce z depresją. Dodatkowo usprawnia pracę całego organizmu i przyspiesza metabolizm. Dzięki bieganiu na świeżym powietrzu dotlenimy mózg, co pomoże w walce z bezsennością.

warzywa

Na początku każdy zadaje sobie pytanie, ile biegać żeby schudnąć. Przede wszystkim powinniśmy biec w tempie, które umożliwia nam prowadzenie swobodnej konwersacji. Jest to odpowiednia prędkość do tego, żeby schudnąć. Na początku treningu nasz organizm czerpie energię głównie z pożywienia, które wcześniej zjedliśmy i z zapasów glikogenu w mięśniach. Po około 20-30 minutach biegu kończy się zapas energii i rozpoczyna się spalanie tkanki tłuszczowej. Zatem najlepiej jest biegać minimum 40 minut, jeśli chcemy schudnąć. Podczas godziny biegu spalimy około 600 kcal.

Do ćwiczeń wytrzymałościowych warto dodać treningi siłowe. Po schudnięciu to właśnie mięśnie dadzą nam zdrowy wygląd i wymodelują nasze ciało. Ćwiczenia możemy wykonywać na siłowni, gdzie mamy wiele maszyn, które pozwolą nam odpowiednio zmobilizować mięśnie do wzrostu. Trening siłowy śmiało możemy wykonać także w zaciszu domowym. W obu przypadkach efekty będą takie same, jeśli odpowiednio się przyłożymy do treningu i odżywiania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here