Mimo że rynek deweloperski jeszcze nigdy nie miał się tak dobrze, to wciąż wśród nas są zwolennicy mieszkań z duszą. Mieszkania w kamienicy mają bowiem bardzo dużo do zaoferowania swoim mieszkańcom. Wśród głównych atutów takich budynków są przestronne klatki schodowe, korytarze i przedpokoje. W nowych apartamentowcach, jeśli w ogóle jest przedpokój, to jest on stosunkowo mały. Natomiast przedpokoje w kamienicy mogą stanowić elegancką wizytówkę mieszkania. Aby tak było, wystarczy zakupić kilka podstawowych mebli i akcesoriów.

Meble do przedpokoju w kamienicy

Jak już wspomniano we wstępie, przedpokoje w miejskich kamieniach mają stosunkowo dużą powierzchnię. Może się w nich spokojnie rozebrać z odzieży wierzchniej nawet kilka osób. Podstawowymi meblami w takim pomieszczeniu są wieszak i szafa. Wieszak służy przede wszystkim do krótkookresowego zawieszenia kurtki lub płaszcza. Korzystają z niego zarówno goście, jak i sami mieszkańcy.

Szafa jest natomiast meblem, w którym przechowuje się wszystkie posiadane odzienia wierzchnie, w tym także czapki, szaliki, rękawiczki czy parasolki. Wszystkie tego typu elementy garderoby powinny być bowiem pod ręką. To, na jaki model szafy i wieszaka się zdecydujemy, zależy przede wszystkim od stylu, w jakim urządzono mieszkanie. I warto mieć świadomość, że mieszkanie w kamienicy wcale nie musi być staroświeckie. W tego typu budynkach idealnie sprawdzają się rozwiązania skandynawskie i minimalistyczne. Przedpokój powinien swoim wyglądem nawiązywać do aranżacji salonu oraz innych pomieszczeń.

Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie ściągania i zakładania butów w pozycji siedzącej. Cennym nabytkiem do przedpokoju jest zatem siedzisko. W przedpokoju można ustawić stylową ławeczkę, a nawet fotel. Posiadana przestrzeń nam na to pozwala. W opcji są na przykład fotele uszaki lub fotele muszelki.

Oświetlenie do przedpokoju w kamienicy

Mieszkanie w kamienicy ma wiele atutów. Jednak rzadko zdarza się, że pokój ten posiada okno. Należy zatem zainstalować w nim odpowiednie oświetlenie. Chodzi o takie lampy i żarówki, które pozwolą nam się komfortowo ubrać, umalować usta, czy potwierdzić otrzymanie listu poleconego, który przyniesie listonosz.

Warto zdecydować się na dwa źródła światła. Chodzi o to, aby posiadać lampę na suficie oraz lampę na ścianie. Lampa na suficie powinna dobrze oświetlać całą powierzchnię przedpokoju, natomiast zadaniem lampy ściennej jest doświetlenie pomieszczenia i stworzenie przyjemnego klimatu. Kinkiety do przedpokoju dostępne są w licznych odsłonach. Z całą pewnością na uwagę zasługują czarne, metalowe lampy ścienne z elementami wykończonymi antycznym brązem.

Inne elementy wyposażenia przedpokoju w kamienicy

Na koniec warto wymienić także kilka innych przedmiotów, które sprawdzają się w przedpokoju. Na ścianie lub drzwiach szafy warto powiesić lustro. Im większe, tym lepiej. Duże lustra pozwalają nam na to, aby przed wyjściem sprawdzić jak prezentuje się nasza sylwetka.

Mile widziane w przedpokoju są także skrzyneczki na klucze. Dzięki nim nigdy nie mamy problemu ze znalezieniem kluczy do skrzynki pocztowej lub samochodu. Cennym nabytkiem  przedpokoju mogą być także kwiaty doniczkowe. Niektóre gatunki są wręcz stworzone do przebywania w zaciemnionych miejscach. Zielone akcenty roślinne dodają pomieszczeniu świeżości i klasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here