Doceniłeś wyjątkowy design wanny narożnej i właśnie na tego rodzaju inwestycję się zdecydowałeś w zakresie urządzania łazienkowej przestrzeni? Doskonale, ale pamiętaj, że eleganckie, opływowe kształty takiej wanny nie są jedynymi czynnikami, które należy brać pod uwagę przy zakupie tego rodzaju wyposażenia łazienki. Co jeszcze uwzględniać, aby dokonać właściwego wyboru? Podpowiedzi znajdziesz poniżej.

Rozmiar wanny narożnej

W dobrym sklepie z asortymentem łazienkowym znajdziesz szeroki wybór wanien narożnych. Przede wszystkim różnią się one od siebie rozmiarem. Jeśli dysponujesz mniejszą łazienkę, wybierz małą wannę narożną, ta większa lepiej sprawdzi się w dużych salonach kąpielowych. 

Pamiętaj, że montując wannę narożną, musisz zachować pewne odległości od pozostałych, łazienkowych sprzętów, aby móc cieszyć się pełnym komfortem i wygodą użytkowania całego wnętrza.

Model wanny narożnej

Wanna narożna może być klasyczna albo spełniać Twoje indywidualne potrzeby. Świetnie sprawdza się ta z profilowanym siedziskiem i oparciem, aby można było w niej realizować komfortowy relaks i przeprowadzać różnego rodzaju zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne. 

Dodatkowe opcje wanny narożnej 

Wiele osób decyduje się na wannę narożną, ponieważ ta zawiera funkcje, które są typowe dla domowego SPA. Wybierz model, który został wyposażony w dodatkowe dysze albo masażery, w tej najnowocześniejszej opcji możesz również zainwestować w wannę narożną z jacuzzi. Dzięki temu zyskasz świetne narzędzie do codziennego odprężenia. 

Materiał, z jakiego wykonana jest wanna narożna

Postaw na najlepszą jakość wanny narożnej, dzięki czemu będziesz z niej korzystać przez wiele lat. Pamiętaj, że ze względu na dodatkowe wyposażenie i funkcje taka wanna wymaga regularnego serwisowania i to bez względu na rodzaj materiału, z jakiego została wykonana. Jeśli jednak wybierzesz wannę z dobrego materiału, możesz zniwelować ryzyko występowania jej częstych usterek czy uszkodzeń mechanicznych. Od materiału wykonania wanny będzie zależeć również jej cena, jednak na takiej inwestycji nie warto oszczędzać. 

Dobre wanny narożne wykonane są z metalu albo akrylu i właśnie te modele cieszą się największą popularnością. Powszechne są również wanny emaliowane, stalowe albo miedziane, które przez długi czas zachowują wysoką temperaturę wody i są w pełni odporne na zarysowania czy pęknięcia. 

Wybierając wannę, możesz też wybrać kolor użytego materiału. W tej tradycyjnej opcji dostępne są wanny narożne białe, ale producenci oferują również ich inne wariacje kolorystyczne. Dzisiaj hitem w łazienkach nowoczesnych, tych glamour czy loftowych są na przykład wanny czarne.

Weryfikując różne kryteria przy wyborze wanny, zyskasz pewność, że zainwestujesz w najlepszy model, który będzie nie tylko spełniał Twoje indywidualne potrzeby, ale sprawdzi się również pod względem praktycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here