Większość osób rozpoczynających remont nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowany może okazać się wybór drzwi. Przed zakupem trzeba odpowiedzieć sobie na wiele pytań i określić swoje preferencje. Do najważniejszych aspektów należy oszacowanie budżetu, określenie stylu wnętrza oraz poznanie specyfiki drzwi wewnętrznych.

Drzwi z przeszkleniami czy drzwi pełne – które wybrać?

Producent drzwi wewnętrznych ma zwykle w swojej ofercie zarówno modele z licznymi przeszkleniami, które doskonale przepuszczają światło, jak i skrzydła pełne, które pozwalają zapewnić większą prywatność domownikom.

W jasnych i nowoczesnych wnętrzach rekomenduje się wybór prostych i pełnych modeli. Warto postawić na skrzydła gładkie, niemal niewidoczne, które zostają zlicowane ze ścianą. Wiele drzwi tego rodzaju można ozdobić tapetą lub pomalować tą samą farbą, która pokrywa sąsiadujące ściany. Osoby, które chcą, aby światło przenikało przez drzwi powinny postawić na model z przeszkleniami. Dla klientów szczególnie ceniących prywatność producenci oferują szyby mleczne lub przyciemniane.

Jakie wykończenia oferowane są przez producentów drzwi wewnętrznych?

Obecnie wybór wykończeń drzwi jest niemal nieograniczony. Klienci mogą zdecydować się na klasyczne i minimalistyczne białe skrzydła, na drzwi pokryte okleiną doskonale imitującą drewno lub na modele lakierowane w odważnych kolorach. Wybór zależy zwykle od stylu mieszkania lub domu oraz budżetu nabywcy.

Osoby szukające tańszych drzwi powinny rozważyć zakup skrzydła w okleinie CPL. Dzięki procesowi laminowania jest ona elastyczna i stosunkowo wytrzymała. Nieco droższą alternatywą jest wybór modelu w okleinie premium – zwykle wykonana jest ona z polipropylenu, dzięki czemu odporność na plamy i zadrapania jest jeszcze wyższa. Dodatkowo taka okleina lepiej imituje drewno, nadając drzwiom szlachetnego charakteru. Bez względu na wybór warto upewnić się, czy skrzydło posiada warstwę anti-finger, dzięki której ślady dłoni są zupełnie niewidoczne na jego powierzchni.

Na co zwrócić uwagę przed zamówieniem drzwi?

Niemal każdy producent drzwi wewnętrznych podkreśla, że klient musi upewnić się, czy wybrany model ma otwierać się na lewą, czy prawą stronę. Pominięcie tego ważnego aspektu może bowiem skutkować niewygodą użytkowania oraz kolizją z inną parą drzwi. W takiej sytuacji niewielu producentów zgadza się na wymianę skrzydła.

Aby mieć pewność, które drzwi wybrać, należy wyobrazić sobie ich użytkowanie – czy wygodniej będzie chwytać klamkę z prawej, czy z lewej strony oraz czy skrzydło ma otwierać się na zewnątrz, czy do środka pomieszczenia. W przypadku drzwi łazienkowych wybór jest oczywisty. Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników skrzydło powinno otwierać się na zewnątrz oraz posiadać podcięcie wentylacyjne.

Drzwi wewnętrzne to zakup na lata. Z tego względu powinien być on przemyślany, nie tylko pod względem designu, ale przede wszystkim funkcjonalności. Producent drzwi wewnętrznych oferuje szeroką gamę produktów, dzięki której nawet najbardziej wymagający klient może znaleźć idealny model dla siebie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Producent drzwi wewnętrznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here