Arbuz jest bardzo często spożywanym owocem podczas lata. Nie ma co się dziwić, ponieważ w okresie wakacyjnym arbuz jest zazwyczaj w bardzo dobrej cenie. Jak wiadomo arbuz, jest słodki i ma swój specyficzny smak. Lody, desery czy inne tego typu desery, są często przyrządzane z dodatkiem arbuza. Owoc ten nie dość, że jest orzeźwiający, to jeszcze wspaniale wygląda. Dzięki małej kaloryczności jest on jednym z najmniej kalorycznych owoców.

100 gram arbuza zawiera tylko około 30 kalorii

Jest to niewielka liczba kalorii, patrząc na kształt i smak tego owocu. Średni arbuz zawiera około 700 kalorii. Jest to mało, ponieważ arbuzy zazwyczaj sprawiają wrażenia kojarzące się z niesamowitą liczbą kalorii. Mimo że arbuz wygląda na dużo kalorii, wcale taki nie jest. Jest to bardzo dobra opcja, ponieważ latem zazwyczaj spożywamy, go bardzo dużo. W czasach, których żyjemy mamy dokładane wyliczenia, jaki posiłek ile kalorii posiada. Dlatego są i owoce, które są naprawdę kaloryczne. Trzeba jednak pamiętać, że owoce są zdrowe i naturalne.

Tłuste potrawy, mimo że będą miały przykładowo podobną ilość kalorii, to mimo to będą bardziej szkodliwe dla naszego organizmu. Spożywanie warzyw i owoców jest ważne. Nasz organizm potrzebuje różnego rodzaju witamin. Owoce i warzywa są naprawdę bardzo dobrym i naturalnym źródłem wszelkiego rodzaju witamin. Witaminy wpływają na nasz organizm bardzo znacząco, dlatego spożywając owoce, które są zdrowe i mało kaloryczne, na pewno będziemy mogli żyć i być bardziej fit. Arbuz dzięki swojej małej kaloryczności, bardzo często jest wybierany na diecie.

owoce

Nie ma co się dziwić, ponieważ jest to niskokaloryczny i smaczny owoc. Arbuz posiada w sobie bardzo dużo wody, co oczywiście nie jest złą informacją. Badania potwierdzają dobry wpływ arbuza na organizm człowieka. Ludzie najczęściej wykorzystują i spożywają miąższ, jednak bardzo zdrowe są również pestki. W jakim kraju jest uprawiany? Jest możliwość, że w Polsce taki owoc nam urośnie. Jednak pochodzi on z Afryki, a uprawiany jest w ciepłych krajach. Niska kaloryczność arbuza to nie wszystko. Posiada on bowiem szeroką gamę innych pozytywnych dla nas zalet. Działa oczyszczająco, nawadnia organizm oraz działa moczopędnie.

Arbuz posiada w sobie dużo witamin: A, C, B oraz różne minerały, na przykład potas czy magnez. Spożywanie codziennie kawałka arbuza, niesie za sobą bardzo pozytywne korzyści. Nieczęsto zdarza się znaleźć, tak mało kaloryczny i zdrowy produkt. Dobrym produktem staję się on również dla osób, które nie przepadają za wodą. Dzięki temu, że arbuz nawadnia nasz organizm, to śmiało, można po niego sięgać.

Jak przechowywać arbuza?

Arbuz posiada bardzo masywną i twardą skórę, dzięki czemu jest odporny na obicia. Arbuza wystarczy przechowywać w pokojowej temperaturze. Wtedy nie ma opcji, że nam się ten owoc zepsuje. Jednak może nam się zepsuć wtedy, jeżeli go pokroimy i nie zjemy od razu, lub nie wstawimy do lodówki. Arbuz, mimo że jest wszędzie polecany jako bardzo zdrowy owoc, to nie każdy może po niego może sięgać. Osoby, które są na niego uczulone, nie powinny go spożywać. Podsumowując, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sięgać po ten zdrowy produkt.

arbuz

Ludzie, którzy są na diecie, często zadają sobie lub innym osobom z otoczenia pytanie: Ile kcal ma arbuz? Odpowiedź jest prosta, ponieważ ilość kalorii, jakie w sobie posiada, jest znikoma. Dzięki temu, ludzie nawet na diecie mocno ograniczającej kalorie, mogą po ten owoc spokojnie sięgać. Warto jest pamiętać, że jeżeli mamy możliwość spożywania pestek arbuza, to należy to robić.

Arbuz dostarcza nam ogrom witamin, natomiast pestki dostarczają nam tłuszcze nienasycone. Bardzo dobrym produktem w lecie, są shaki z arbuza. W internecie znajduje się bardzo dużo tego rodzaju przepisów. Połączenie arbuza z innymi owocami i kostkami lodu może stać się świetnym orzeźwiającym shakiem w słoneczny dzień. Dodając banana, możemy być spokojni, że nasz zmiksowany posiłek będzie słodki i pożywny. Opcja spożywania arbuza szczególnie polecana jest osobom na diecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here