Szlabany parkingowe pełnią niezwykle ważne funkcje na każdym parkingu. Nie tylko zabezpieczają jego przestrzeń przed nieuprawnionym wjazdem, lecz dodatkowo pozytywnie wpływają na organizację ruchu. Niestety jednym z większych problemów szlabanów jest to, że dość szybko się uszkadzają. Co dokładnie wpływa ich trwałość?

Dlaczego szlabany narażone są na uszkodzenie?

Zanim rozpocznie nie analizę konkretnych rozwiązań poprawiających trwałość szlabanów parkingowych, trzeba się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu tak często dochodzi do ich uszkadzania się. Co dokładnie na to wpływa?Szlabany parkingowe pracują w skrajnie niesprzyjających warunkach. Z racji tego, że jest to sprzęt zewnętrzny, bez przerwy narażony jest na wilgoć, silne promienie słońca, lecz także kurz, zabrudzenie, a także zmiany temperatury. Co więcej, szlabany są także niezwykle intensywnie użytkowane. Wszystko to sprawia, że mogą dość często ulegać awarii.

Jaki rodzaj szlabanu jest trwalszy?

Oczywiście osoba kupująca szlabany parkingowe nie musi z góry zakładać, że bardzo szybko konieczne będzie odesłanie ich do serwisu. Podejmując trafne decyzje w zakresie doboru odpowiedniego modelu, można kupić naprawdę dobry szlaban. Przykładowo powinno się uważniej przyjrzeć rodzajowi napędu danego szlabanu.Szlabany zasilane mogą być silnikiem elektrycznym lub hydraulicznym. Które rozwiązanie jest trwalsze? Jeśli chce się zakupić szlaban jak najtrwalszy, to powinno się wybrać model elektryczny. Olej w silniku hydraulicznym ma często problemy z niską temperaturą, która powoduje utratę jego właściwości.

Co jeszcze wpływa na trwałość szlabanu parkingowego?

Rzecz jasna wybranie napędu elektrycznego nie rozwiązuje wszystkich problemów pogarszających trwałość szlabanu parkingowego. Oprócz tego bardzo duże znaczenie ma także to, jakiej długości będzie ramie szlabanu. Często inwestorzy wybierają rozwiązania dłuższe, niż faktycznie potrzebują. Nie zdają sobie sprawy z tego, że im dłuższe ramię, tym większe jest obciążenie silnika, które musi je poruszać. Oczywiście długość ramienia przekłada się bezpośrednio na trwałość całego mechanizmu. Z tego też powodu trzeba koniecznie dobierać jego długość do faktycznych potrzeb, a nie na wyrost.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Szlabany parkingowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here