Dezynfekcja peruk

0
1165

Pomimo, że szczyt zachorowań na COVID-19 mamy z dużą dozą prawdopodobieństwa za sobą, to w dalszym ciągu w naszym kraju obowiązują specjalne obostrzenia, których głównym celem jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz utrzymanie na możliwie jak najlepszym poziomie stanu zdrowia naszych rodaków. Wiele osób zadaje nam pytanie, czy w związku z panującą pandemią konieczne jest częstsze dezynfekowanie lub też mycie peruk celem zapewnienia, że są one w jak najpełniejszym stopniu pozbawione wszelkich mikroorganizmów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na stan naszego zdrowia.

Naszym zdaniem, w tym trudnym okresie jak najbardziej warto przywiązać większą uwagę do higieny naszej peruki naturalnej, zwłaszcza jeżeli dość regularnie udajemy się w miejsca, które to charakteryzują się relatywnie dużym natężeniem ludzi, na przykład do centrów handlowych czy większych sklepów, jednak nie można także bagatelizować wizyt w takich obiektach jak hale sportowe czy baseny, gdzie przez dłuższy okres czasu narażeni jesteśmy na kontakt z innymi, potencjalnie zakażonymi osobami. Jeżeli chcemy mieć absolutną pewność, że naszemu zdrowiu nie grozi jakiekolwiek niebezpieczeństwo, powinniśmy po powrocie do domu zdezynfekować naszą perukę poprzez spryskanie jej odpowiednim preparatem lub też dokładnie umyć w letniej wodzie z dodatkiem szamponu. Pozwoli to zabić drobnoustroje, a jednocześnie przywróci naszemu wyrobowi naturalnemu lub syntetycznemu doskonały wygląd.

Peruki Katowice można także regularnie zmieniać, podobnie do maseczek, co również w znacznym stopniu zminimalizuje ryzyko zakażenia. Jeżeli natomiast obawiamy się, że w naszej okolicy stwierdzono zbyt wiele przypadków zarażenia wirusem i że problem ten może dotknąć także nas lub naszą rodzinę, warto kilka kolejnych dni spędzić w zaciszu własnych czterech ścian i przeczekać, aż osoby zdiagnozowane w danym ognisku zostaną zidentyfikowane, a następnie poddane izolacji domowej lub specjalistycznej opiece medycznej.  Jeżeli nie są Państwo świadomi w jaki sposób należałoby odpowiednio dbać o raz nabyty produkt perukarski, serdecznie zachęcamy do lektury pozostałych wpisów publikowanych na naszej stronie internetowej lub też do bezpośredniego kontaktu z naszymi przedstawicielami. Z pewnością udzielą oni Państwu użytecznych porad jak również udzielą odpowiedzi na wszelkie pytania, które mogą Państwa nurtować w tym jakże trudnym oraz niejednokrotnie negatywnie odbijającym się na samopoczuciu okresie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here