Waporyzatory do suszu są popularnymi urządzeniami, które pozwalają na inhalację par suszu. Głównie wykorzystywane są w celach rozrywkowych i dla przyjemności, choć mogą być także używane w celach zdrowotnych, dłoni inhalacji prozdrowotnych związków aktywnych z roślin. Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać zatem ten najlepszy?

Jak działa waporyzator?

Waporyzator to urządzenie, którego działanie opiera się na ogrzewaniu suszu umieszczonego w czaszy grzewczej. Ogrzewanie może przyjmować różnorodne formy, jednak zawsze sprowadza się do jednego – do ogrzewania roślin do tak wysokiej temperatury, aby uwolniły się z nich cenne związki aktywne oraz smakowe. Następnie pary są wciągane do płuc.

Co ważne, całe urządzenie działa „na sucho” i bez spalania. Dzięki temu nie wydzielają się szkodliwe substancje, które możemy znaleźć w klasycznym papierosowym dymie. Ze względu na „suchy” proces urządzenia są też bezpieczniejsze dla zdrowia niż bonga (fajki wodne) oraz wymagają znacznie mniej przygotowań do inhalacji. Są szybkie w obsłudze i bardzo wygodne.

Waporyzator – szybkość działania

Waporyzatory powinny odznaczać się szeregiem cech, które sprawiają, że są wygodne w użytkowaniu. Pierwsza i najważniejszej ich cecha to szybkość działania. Czasza grzewcza powinna osiągać docelową temperaturę w zaledwie kilkanaście – kilkadziesiąt sekund. Przykładowo, urządzenie Vivant Ambit nagrzewa się do oczekiwanej temperatury w zaledwie 30 sekund. Dzięki temu nie wymaga długiego przygotowania ani oczekiwania. W efekcie świetnie sprawdza się wowcza, gdy chcemy szybko wciągnąć do płuc kilka „łyków” pary z suszu, na przykład podczas przerwy między zajęciami lub podczas przerwy między jedną a drugą częścią pracy.

Swobodna regulacja w celu uzyskania odpowiedniego smaku

Kolejna zaleta waporyzatorów to możliwość regulacji temperatury ich pracy. Dzięki temu urządzenia są doskonale przygotowane do zachwycania każdego użytkownika, niezależnie od tego, czy preferuje delikatniejszy, czy mocniejszy aromat. Regulacja temperatury sprawia także, iż w jednym urządzeniu możemy ogrzewać całą gamę różnych ziół. W efekcie uzyskujemy więc całą gamę smaków, zapachów i zachwycających doznań.

Lekki i wytrzymały

Warto także postawić na urządzenie, które jest wykonane z najwyższej jakości materiałów. Dzięki temu jest ono wytrzymałe i gwarantuje długa żywotność nawet przy intensywnym użytkowaniu. Niemniej ważne jest to, że urządzenia te są wówczas w pełni bezpieczne dla użytkownika. Dlatego też bardzo istotne jest wybieranie wyłącznie tych waporyzatorów, które produkowane są przez renomowane firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here