Porównując obecne obozy z tym co było kiedyś, można przeżyć niemały szok. Jest tego tyle, a do tego tematyka jest tak różnorodna, że aż ciężko czasem wybrać jedną rzecz, gdzie dziecko chciałoby pojechać. Pewnie niejeden rodzic podpatruje z nutką zazdrości na ofertę, jaka wysuwana jest dla dzieci oraz dla młodzieży. Szkoda, że takich wyjazdów wakacyjnych nie było w dawnych czasach. Ot, chociażby takich, jak obozy anime.

Prosto z Japonii

Może jak na razie nie ma szansy na to, żeby udać się do Japonii na obóz, ale nie oznacza to faktu, iż nie można się poczuć jak w tym pięknym kraju. W kraju skąd wywodzi się Anime i Manga. Może te dwa wyrażenia nic nikomu nie mówią – w szczególności dorosłym, ale są one im na pewno znane. Wystarczy tylko bowiem przypomnieć, że chodzi tu o komiksy i filmy japońskie o charakterystycznej budowie.

Teraz istnieje prawdziwa moda (chociaż w dawnych czasach też tak było) na tego typu „bajkowe” opowieści. Może i w naszym kraju są one traktowane nieco z przymrużeniem oka, ale w Japonii jest to już tradycja, wywodząca się od wielu, wielu lat. Tam to nawet dorośli z wielką uwagą studiują poszczególne odcinki kultowych komiksów i bajek, a także animowanych filmów pełnometrażowych.

Młodzi ludzie, którzy są najmocniej zapatrzeni w tego typu rzeczy, mogą się teraz poczuć tak, jakby byli na przedłużonym konwencie związanym z tą pradawną sztuką. Wystarczy tylko, że wezmą udział w obozie anime. Przykładowe oferty wyjazdowe znaleźć można na https://www.kogis.pl/rodzaje-obozow/anime-i-manga.

Co się dzieje na obozie?

Obóz anime na pewno zainteresuje wszystkich fanów tej kultury. Co dzieje się na takich wyjazdach?

Uczestnicy mają szansę na to, aby zapoznać się z tradycjami japońskimi. Jest to zupełnie inny kraj, niż Polska, dlatego dla wielu osób może okazać się wielkim zdziwieniem to, co mogą dowiedzieć się podczas spotkań z kadrą opiekunów. Czym są yokai? Czy to możliwe, że podczas obozu anime będzie można spotkać te tajemnicze duchy i demony? Może i ktoś powie, że yoaki są straszne, ale na szczęście nie wszystkie. Nawet na części można się inspirować.

Oczywiście, to nie wszystko, co czeka na wszystkich uczestników obozu anime. Jest tego zdecydowanie więcej, ponieważ dzieci będą miały okazję do tego, aby wziąć udział związanych z mangą. Forma zależna jest od pomysłowości opiekunów, ale można być pewnym tego, że żaden z uczestników nie będzie narzekał na nudę.

Co będzie najważniejsze podczas takiego obozu? Oczywiście, nauka rysowania japońskich komiksów. Kto wie, może jakieś dziecko będzie miało okazję do tego, aby objawić swój talent do rysowania? W końcu wystarczy tylko jeden krok do tego, aby przekonać się co do swoich możliwości.

Może i taka tematyka wyda się dorosłym nieco „dziwna”, ale tak naprawdę i oni mieli jeszcze kilkanaście lat temu swoje pasje i swoje zainteresowania. Skoro ich rodzice im pozwalali na realizowanie swoich pasji, to dlaczego oni nie mieliby tego zrobić względem swoich dzieci. Warto więc pomyśleć o takim obozie tematycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here