Jeśli nie chcesz, aby Twój czworonożny przyjaciel spał z Tobą w jednym łóżku, zadbaj o najlepsze legowisko dla psa, w którym zwierzak będzie mógł odbywać komfortowy odpoczynek i błogi sen. Jak dobrać legowisko dla psa i co brać pod uwagę przy jego wyborze? Okazuje się, że zakup tego rodzaju akcesorium wcale nie jest taki prosty. 

Wygodne legowisko – funkcje praktyczne 

Miejsce, w którym będzie spał pies, musi być przede wszystkim wygodne. Pod uwagę trzeba wziąć rozmiar legowiska dla psów. Co ciekawe, o ile dorosłe psiaki uwielbiają mieć dużo miejsca na swoim łóżku, tak szczeniaki czują się bezpiecznie, kiedy model legowiska pozwala im się schować czy wręcz przytulnie skulić. Dla najmłodszych piesków dedykowane są między innymi legowiska typu budki, czyli z dodatkowym zadaszeniem. 

Bez względu na kształt legowiska czy jego rozmiar, znaczenie ma materiał, z jakiego takie wyposażenie psiej wyprawki zostało wykonane oraz rodzaj wypełnienia. Należy uwzględnić nie tylko wygodę podczas codziennych drzemek, ale także zdrowie psa. Legowisko powinno mieć jak najbardziej płaskie podłoże, dmuchane poduchy mogą prowadzić do nienaturalnego układu kręgosłupa, a w konsekwencji do poważnych zwyrodnień. Legowisko powinno być mocne, odporne na rozdarcia i ścieranie, ale również łatwe w utrzymaniu czystości. Najlepsze legowiska dla psów wykonane są z przyjemnego w dotyku, ale wodoodpornego materiału. Warto również zwracać uwagę na takie, które można bez problemu prać w pralce.  

Design legowiska dla psów 

Ponieważ legowisko dla psa będzie stanowić element wyposażenia całej przestrzeni mieszkalnej, warto wybrać takie akcesorium, które będzie pasować do stylu mieszkania. Na szczęście producenci takich wyrobów oferują legowiska w różnych kolorach, wzorach i kształtach. Najlepiej zwracać jednak uwagę na te, które zostały wykonane z obiciem z ciemnego materiału. Białe legowisko niestety nie będzie zbyt praktyczne. 

Gdzie położyć legowisko dla psa?

Miejsce spania psiaka powinno być zaciszne, ale pod uwagę trzeba brać również inne czynniki, które będą wpływać na komfort wypoczynku zwierzęcia. Pies musi mieć stały i łatwy dostęp do legowiska. Nie należy kłaść go w ciągach komunikacyjnych o intensywnej eksploatacji przez domowników. Legowisko nie powinno znaleźć się też w miejscu, które narażone jest na przykład na przeciągi. 

Co istotne, należy znaleźć stałe miejsce na legowisko dla psa, nie zaleca się ciągłych zmian w zakresie jego lokalizacji. 

Jak nauczyć psa spania w swoim legowisku? 

Spanie w legowisku nie zawsze jest dla psa oczywiste. Szczególnie szczenięta znacznie bardziej wolą leżeć tuż przy swoich właścicielach. Dobrym pomysłem jest położenie ulubionej zabawki psiaka w legowisku, aby zachęcić go do przebywania na swoim posłaniu. 

W tym pierwszym etapie nauki spania w legowisku priorytetem jest konsekwencja właścicieli psa. Jeśli szczeniak męczy się i nie chce spać samodzielnie, sprawdzić może się położenie posłania w sypialni, tuż przy łóżku jego właścicieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here