Sonoforeza to jeden z zabiegów kosmetycznych, które służą poprawie stanu skóry. Może być wykonywany zarówno w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie, służąc wielu celom, w tym również w stanach zmian skórnych. Jeśli jeszcze jej nie znasz, najwyższa pora dowiedzieć się, na czym polega i kiedy warto z niej skorzystać.

Jak działa sonoforeza?

Sonoforeza wykorzystuje ultradźwięki, czyli fale dźwiękowe mające wysoką częstotliwość. Jest to pewnego rodzaju masaż, wykonywany jednak przy pomocy urządzenia, a nie dłoni. Z tego powodu odznacza się bardzo wysoką skutecznością i może oddziaływać znacznie intensywniej na skórę niż zabiegi tradycyjne.

Sonoforeza pozwala oddziaływać bezpośrednio na błony komórkowe, zwiększając ich przepuszczalność. Dzięki temu substancje odżywcze mogą skuteczniej dostać się do komórek, a zatem oddziałują kompleksowo na stan skóry.

Jak wykonywana jest sonoforeza?

Sonoforeza wykonywana jest w trzech prostych krokach.

Pierwszy z nich to oczyszczanie skóry, które może zostać wykonane za pomocą klasycznego żelu do mycia twarzy i toniku. W wielu salonach kosmetycznych na początku wykonuje się również peeling, który jeszcze intensywniej przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Dzięki temu sonoforeza może zadziałać wyjątkowo dobrze.

Kolejnym krokiem jest nałożenie substancji odżywczych na powierzchnię skóry. Warto wykorzystać w tym przypadku intensywnie oddziałujące serum albo specjalne preparaty dedykowane właśnie do sonoforezy. To one dostarczają minerałów i witamin, które za pomocą urządzenia zostaną zaaplikowane w głąb skóry.

Ostatni krok to sama sonoforeza, polegająca na przyłożeniu do skóry głowicy urządzenia. Podczas tej części zabiegu uzyskiwane są właśnie ostateczne efekty, czyli dostarczenie składników odżywczych do komórek skóry.

Na koniec warto zwrócić uwagę na nałożenie kremu, który wspomoże nawilżanie skóry i zakończy całą pielęgnację.

Kiedy warto zdecydować się na sonoforezę?

Sonoforeza to zabieg pozwalający na intensywne odżywienie skóry w najgłębszych jej warstwach. Dzięki temu pomaga w stymulowaniu zachodzących w niej procesów naprawczych. Ujędrnia, nawilża i wzmacnia skórę. Pozwala także na zwiększenie jej gęstości. Może pomagać wygładzanie blizn czy zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Ze względu na liczne zalety dla skóry, sonoforeza jest szczególnie polecana osobom, które chciałyby skutecznie walczyć z przebarwieniami i pozostałymi na twarzy śladami wcześniejszych zmian. Skorzystają z niej też wszyscy, którym zależy na spowolnieniu procesów starzenia.

Sonoforeza jest także polecana w wielu różnych schorzeniach skóry, w przypadku których wspomaga szybsze gojenie i zmniejsza widoczność zmian. Znajduje zastosowanie między innymi w trądziku pospolitym i różowatym, łojotoku, rumieniu, czy usuwaniu cieni pod oczami. Pomoże również usunąć cellulit i złogi tłuszczowe. Przyczynia się do regulacji nadmiernie przetłuszczonej skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here